Biuro Polowań VIKOR. Witamy na naszej stronie!

chasse
jacht
jagd
hunt
polowania

 

biuropolowan

 

o fimie

dojazd polowania

 

rekreacja

 

bazanoclegowa

cennik

kontakt

         
 

Sarny

Indywidualne polowanie na rogacza. Zasiadka na ambonie, lub podchód. Możesz strzelić medalowego rogacza. Możesz też wyjąć z łowiska ciekawego selekta. Polujemy od 11. maja do 30. września. Kozy i koźlęta strzelamy od 1. października do 15. stycznia.

 
 
 
 
sarnyporoze
   
jelen-poroze
 
 
   
zające
   
bazanty
 
kaczki
     

Jelenie

Popatrz na zdjęcie. Ten wspaniały byk padł w naszej kniei. Podobne byki czekają na Ciebie. Zasiadka na ambonie, podchód. Polujemy od 21. sierpnia do końca lutego. Jednak najlepiej, jeśli przyjedziesz w trakcie rykowiska. Ryk Króla Kniei trzęsie całym borem.

Łanie i cielęta. Zasiadka na ambonie, podchód lub zbiorowe łowy. Na łanie polujemy od 1. października do 15. stycznia. Cielęta strzelamy od 1. października do końca lutego. Jednak na polowaniach -zbiorowych tylko do 15. stycznia.

     
     
       

Dziki

Czarny zwierz, ozdoba naszych lasów. Spójrz na fotografię. To nie reklama, tylko informacja. Ten przepiękny tryplet to efekt tylko jednej nocnej zasiadki. U nas spotkasz odyńca, o którym w sąsiednich powiatach opowiadają legendy. Jeśli wybierzesz polowanie zbiorowe - masz pewność, że to na Twoje stanowisko wyjedzie cała wataha. Na dziki polujemy - z wyłączeniem loch - od 1. kwietnia do końca lutego. Lochy strzelamy od 1. września do 15. stycznia. W tym dniu kończymy łowy zbiorowe.

 

     
       

Zające

Polowanie na szaraki to sedno tradycji polskiego łowiectwa. Zima, śnieg. W oddali jazgot kołatek i krzyki naganiaczy. Co chwila, jakby spod ziemi, wybija ciemna plamka i rosnąc w oczach kipi wprost na Twoje stanowisko. Zwierz to niewielki, ale emocje ogromne. Niewiele jest w Polsce miejsc, w których jeszcze się strzela zające. My oferujemy Ci radość tego polowania. Na zające polujemy wyłącznie zbiorowo od 1. listopada do 31. grudnia.

 

 
   

Bażanty

Złotopióry klejnot kujawskich pól. Wyżeł zastyga w stójce i na Twoją komendę wypycha z trzcin cały bukiet kogutów. Furkot i skrzydeł i charakterystyczne bulgotanie zniewalają przed strzałem. Przeżywałeś to kiedyś? Nie polujemy na fermowe koguty, wypuszczane w pole dzień przed polowaniem. U nas, na Kujawach, jest to, czego nie mają inni - prawdziwe, dzikie bażanty! Polujemy w niewielkich grupach - po kilka strzelb. Jeśli cenisz samotność - pójdziesz na łowy sam. Damy Ci jedynie do towarzystwa przewodnika ze świetnie ułożonym psem. Bażanty strzelamy od 1. października do końca lutego.

 

 
   

Kaczki

Koniec lata. Przedświt. Jak najciszej, prawie na palcach podchodzisz do śródleśnego jeziora. Wyżeł na komendę rzuca się w trzciny. W jednej chwili setki kaczych skrzydeł walą o wodę. Czarna chmura ptaków idzie wprost na Ciebie. Wybierasz dwie skrajne i robisz dublet. Ale to nie koniec! Następne stado rusza spod przeciwległego brzegu. Bylebyś zdążył przeładować broń!

Kujawy to jeziora, jeziorka, stawy i rzeczki. Królestwo kaczek. Martw się jedynie o to, by starczyło Ci miejsca na trokach. Strzelamy wyłącznie krzyżówki, czernice, głowienki i cyraneczki. Polujemy w grupach po kilka strzelb, lub indywidualnie, w towarzystwie przewodnika z psem. Kaczki strzelamy od 15. sierpnia do 21. grudnia.